Zdjęcie główne

Tak, chcę zostać opiekunką

Decyzja dotycząca przyszłości

Jeśli po lekturze serwisu altenpflege24.pl stwierdzasz, że posiadasz odpowiednie kwalifikacje i nadal jesteś zainteresowana podjęciem pracy w charakterze opiekunki osób starszych, skontaktuj sie z jedną z Agencji pracy tymczasowej, dostępnej na rynku. Podejmując rozmowy z wybranym pośrednikiem pamiętaj, aby upewnic się, czy podmiot ten działa legalnie (jest wpisany do rejestru agencji zatrudnienia). Podejmując legalne zatrudnienie musisz też zostać ubezpieczona przez swojego przyszłego pracodawcę (zapytaj o druk A1).

Odpowiednio przeszkoleni pracownicy agencji pośrednictwa pracy sprawdzą stopień Twojej znajomości języka obcego i doradzą w jaki sposób najlepiej szukać pracy w Niemczech oraz w innych krajach Unii europejskiej.

Jeśli rozważasz podjęcie zatrudnienia "na czarno" z pominięciem profesjonalnego pośrednictwa pracy, radzimy abyś jeszcze raz przemyślała temat swojego wyjazdu. Pamiętaj o kwestiach bezpieczeństwa, pomyśl o swojej przyszłości. Legalne zatrudnienie to przede wszystki składki, które odprowadzane są na Twoja przyszłą emeryturę.